Tallinki personalidirektor Vahur Ausmees usub, et soopõhiste andmete kogumine koormaks ettevõtteid. Eesti Energia juht Hando Sutter on aga üleüldiselt mõttetu bürokraatia vastane.

- Tallinki personalidirektori Vahur Ausmehe sõnul tundub, et uue määrusega midagi ei muutuks.
- Foto: Meeli Küttim
Tallinkil on oma töötajatest olemas hea ülevaade, seega ei oleks paberitööd väga palju, kui jõustuks sotsiaalministeeriumi määrus, mille järgi tuleks ettevõtetes teha soo põhjal statistikat.
“Selgelt on see aga koormus. Kui vaatame ka kõiki muid aruandlusi, mis viimasel ajal on nõutud, siis arendusprotsessid võtavad pikalt aega. Kuidas näiteks firmasiseselt on edutatud meeste- või naisterahvaid? Sellist aruandlust keegi otseselt ju ei pea,” rääkis personalidirektor Vahur Ausmees.
Samas nõustus Ausmees ettevõtja Jüri Mõisaga, et otseselt määruse jõustumisega midagi ei muutu. “Ma ei tahaks hinnata riigi tööd, aga sõnastus ütleb, et vajadusel. See on igaks juhuks andmete kogumine. Plaani ei paista olevat.”
Ausmees rääkis määruse teemal ka Tallinki naistöötajatega, leides et nende firmas ebavõrdset kohtlemist ei ole. “Nõustuti, et meil ei ole muret. Naisi oli arvuliselt rohkem – küll nad oleksid julgenud vastu vaielda,” muheles Ausmees, kelle sõnul tajuvad inimesed erinevalt, kas Eestis valitseb sooline ebavõrdsus. “Paljud arvavad, et on, paljud, et mitte.”
Eesti Energia juht Hando Sutter oletas, et väiksematel ettevõtetel on keerulisem andmeid koguda. “Teeme päris head statistikat, mida väikefirmad ehk ei tee. Non-discrimination on meil igal juhul prioriteet, seda kontrollime ise ka,” ütles Sutter. “Seda määrust ma ei tea, aga olen igasuguse mõttetu bürokraatia printsipiaalne vastane.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!